Members

Senior Counsel

(Listed in order of seniority)

Farber G SC (Gerald)
Du Plessis S J SC (Fanie)
Lane P M M SC (Patrick)
Joubert A P SC (Altus)
Badenhorst C H J SC (Cassie)
Brett J J SC (Jose)
Potgieter, MvR (Reenen)
Solomon R A SC (Richard)
Wasserman J G SC (Johan)
Grobler S J SC (Fanie)
Stais P SC (Panayioti)
Bhana A R SC (Rafik)
Van Eeden H SC (Herman)
Van der Merwe L J SC (Lucas)
Daniels J P SC (Philips)
Trisk K J SC (Kevin)
Lüderitz KW SC (Werner)
Salmon O SC (Owen)
Van Tonder L J SC (Lucas)
Putter LGF SC (Linde)
Van der Merwe C F SC (Christiaan)
Van der Walt T SC (Tjaart)
Daniels A J SC (Jasper)
Tsatsawane N K SC (Kennedy)
Cochrane M SC (Michael)

Advocates

(Listed in order of seniority)

Smit JG (Jan)
Beyers, J (Johannes Albertus Loubser)
Strydom F P (Francois)
Fischer HJ (Harald)
McAslin C J (Clinton)
Wickins G D (Greg)
Du Plessis L M (Lou)
Serfontein E F (Eben)
Van der Merwe AM (Amelia)
Horn N (Nico)
Van den Barselaar (Michael)
Augustine M N (Michelle)
Welgemoed, D (Dawid)
Segal L (Liza)
Smit J E (Johan)
Martin H W S (Henry)
Du Bruyn LJ (Louis)
Mahon D (Don)
Wijnbeek D H (Danie)
Maxwell R G (Richard)
Adam Ms N (Naseema)
Smith C J (CJ)
Louw, G (Gian)
Venter, JA (Adriaan)
Rheeder (Barry)
De Villiers-Golding (Chérie)
Kay (Ryan)
Van Tonder LVR (Leander)
Van Niekerk R (Rudolph)
Snijders JP (Jean Pierre)
Reyneke A (Adriaan)
Mushet SJ (Steven)
Pocock W (Wayne)
Mnyatheli (Mandla)
Vetter (Clayton)
Verveen (Prince Michael Clement)
Kok, Pierre (Pierre)
Lourens P (Pieter)
Schäfer L I (Lawrence)
Carelse C (Christopher)
Moretlwe B (Tiro)
van der Walt N (Nico)
Bornman C (Chris)
Furstenburg E (Ehrhard)
Dzimba M (Mark)
Mofokeng X (Xolani)
Makhubele M (Mswazi)
vd Merwe B (Barend)
Labuschagne (FJ)
Joubert D J (Donald)
Bhabha B (Baheeyah)
Ogunronbi S O (Sunday)
Laughland L F (Laura)
Sithole, E (Emmanuel)
Marule C (Cecilia)
Daniels, N (Nikola)
Manning B (Bronwyn)
Premhid K (Kameel)
Motla K (Kutlwano)
Gintner D (Danelle)
Malatji TM (Tebogo)
Brammer (Birgit)
Bobison-Opoku (Benard)
Mathiba (Shomane)
Brewer (Jonathan)
Ntoane (Thembi)
Mitchell (Kaylee)
Letsebe (Lesirela)
Nieuwoudt (Hermann)
Chavalala (Talenta)
Govender (Jason)
Salela (Siseko)
Kabinde (Kgomotso)

Door Members

Duke D SC (Des)
Robinson P G SC (Peter)
Bekker L J (Leon)
Eiselen G T S (Sieg)
Varney HG (Howard)
Kruger A N (Adrian)
Harding R L (Lee)
Van Niekerk S (Sue)